poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Klanarchia: Komplex BN

Dawno nic nie pisałam, ale dzisiaj to nadrobię. Dzisiaj przyszedł czas na podsumowanie moich tabelek. Być może dzięki temu niektórzy zobaczą w tym nową jakość. Paczka dostępna jest tutaj. Ogólnie w paczce są dwa pliki: PDF i xlsx.

PDF


Potrzebujecie szybko nazwać nowo powstałego BNa? Od teraz nie ma problemu - otwieracie plik, 2-3 rzuty kostką i zrobione. Imiona, klany i rody (hanzyckie). Wszystko w jednym pliku (dołożyłam również oficjalne klany soldackie i technoklanyckie). Na końcu również poprawiona tabelka z zestawieniem archetypów, których jest aż 58.

XLSX

Jak wiadomo jest to plik excela. W środku 2 zakładki - Wypełnij i Wydrukuj. W pierwszej wypełniamy 4 pola (jest rozwijana lista, więc to tylko chwila). Następnie przechodzimy na drugą i mamy zaznaczone umiejętności naszego BN'a. Niestety jeszcze nie ułożyłam formuły dla odpowiedniego wypełniania Zdrowia, Nieugiętości i Mocy, więc trzeba się posiłkować podręcznikiem. Tak samo uważajcie, bo można zaznaczyć taką samą cechę wybitną i ułomną, chociaż wtedy okienka podświetlą sie Wam na czerwono. Oczywiście, jak plik zostanie uaktualniony to udostępnię nową wersję.

Z tymi słowami oddaję w wasze ręce moją pracę. Mam nadzieję, że się Wam przysłuży. Oczywiście wszelkie informacje o błędach, literówka itd. mile widziane w komentarzach, mailem, czy każdą inną drogą.

2 komentarze:

  1. ciekawe, rzeczywiście może być pomocne do tworzenia na szybko npc'ów, zwłaszcza że sprawa jest rozwojowa i edytując odpowiednie pola można dostosować siłę npc'ów do siły aktualnie prowadzonej drużyny, można dodawać archetypy autorskie...

    podsumowując - super, czekam na kolejną wersję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobra sprawa - na pewno bardzo użyteczna dla MG.

    OdpowiedzUsuń