środa, 20 sierpnia 2014

Biały Orzeł #1-#7 - łapanie wątków i postaci

Ten wpis jest moim opracowaniem uniwersum Białego Orła, czyli trochę o postaciach, ich wzajemnych relacjach, domysłów i wszelkich skojarzeń, które ujawniły się Narmo podczas kolejnego czytania zeszytów. Także jeśli nie czytaliście Białego Orła - nie czytajcie, bo mogę Wam popsuć zabawę!

Czujcie się ostrzeżeni!GŁÓWNI BOHATEROWIE

Biały Orzeł (Aleks Poniatowski) - oto skrzyżowanie Wolverina (z deczka charakter) z Kapitanem Ameryką (wygląd, serum). Jego teksty są szczere do bólu i tak ironiczne jak tylko mogą być. Aż zastanawia mnie jak z takim charakterem mógł być szefem wielkiej korporacji jaką jest TechCorp. Sam o sobie mówi, że kiedyś zajmowały go tylko nauka i sport (BO#2). Tylko czy to tłumaczy, że tak dobrze potrafi się bić? W końcu w komiksie mamy tylko kard z młodym Aleksem grającym w nogę (BO#1). No i co z tym jego zamiłowaniem do nauki, skoro to nie on wymyśla swoje gadżety tylko Hudini?


Hudini (Adam Chudy) - chłopak o nieokreślonym wieku (bo skoro Aleks 35 lat, to ile może mieć lat młody?). Roboczo określmy, że ma tak 24-26 lat. Geniusz technologiczny, fascynat magicznych sztuczek. Pracował w TechCorpie i przyjaźnił się z ojcem Aleksa. Jest autorem gadżetów Białego Orła i jego pomocnikiem. Właściwie niewiele więcej o nim wiadomo.

Biały Orzeł i Hudini - podsumowując tych dwóch, to jako para superbohater i pomocnik strasznie mi przypominają Batmana. Tylko z drugiej strony, Aleks został uznany za zaginionego, więc non stop jest Białym Orłem, a Hudini mu pomaga. Skąd oni biorą na to kasę? Przecież trzeba coś jeść, gdzieś spać, skądś brać paliwo do dopalaczy. Z konta Aleksa raczej nie wyciągają, bo by ich namierzyli, Hudini też na majętnego nie wygląda. No, chyba, że ojciec Aleksa ich finansuje z jakiegoś bliżej nieokreślonego miejsca.

GŁÓWNI PRZECIWNICY


TechCorp - firma, która inwestuje w surowicę i ma jakieś bliżej nieokreślone interesy. Co produkuje oprócz surowicy, nie wiadomo.

Wiktor Ross - szef TechCorp, dawny przyjaciel Aleksa vel Białego Orła. Prawdopodobnie przyczynił się do jego wypadku i przejął po nim firmę.

Czarna Śmierć - prawa ręka Wiktora, płatna zabójczyni niewiadomego pochodzenia. Jej przezwisko (czy też może imię?) prawdopodobnie ma coś wspólnego z jej umiejętnościami walki lub też pazurkami - ciężko powiedzieć, bo tak na prawdę jeszcze nie widzieliśmy jej w akcji.

Bazarowi Baronowie - zmutowali przez kolejną wersję surowicy, którą nieostrożnie przewozili Bracia Słabi. Pierwsze wystąpienie szefa Baronów (pana wąsacza) można zobaczyć w 5 części cyklu.

BOHATEROWIE DRUGOPLANOWI

Projekt 0, Superżołnierz - kiedyś wróg, teraz sojusznik Białego Orła. Zmuszony do współpracy z TechCorp, przez porwanie córki, Alicji. Po ucieczce z laboratorium, poszukiwany przez TechCorp. W jakiś sposób zaprzyjaźniony z Syreną.

Syrena - sojusznik Białego Orła i prawdopodobnie dobra znajoma Superżołnierza. Ma moc posługiwania się zielony laserem otaczającym jej lewą dłoń. Właściwie to niezbyt dużo o niej wiadomo.

Góral - wielki, mrukliwy typ, który prawdopodobnie ma jakąś wiedzę ma temat nadprzyrodzonych istot zamieszkujących Polskę (a przynajmniej góry). Gorący facet, który chodzi z rozpiętą kurtką nawet w czasie zamieci. W dodatku nie ima się go ogień.

Obywatel - gość o ciekawym elektro-łomie, który spełnia jednocześnie rolę liny z kotwiczką. Ma swoje pojęcie nt. sprawiedliwości i wymierza ją osobiście napotkanym przestępcom bez wyjątków i litości. Gdy Biały Orzeł staje mu na drodze, również dostaje bęcki.

POSTACIE DRUGOPLANOWE

Reporterka, Maja Pokuszalska - oto kobieta, dla której dobry temat wart jest tego by ryzykować życie, a
nawet skakać z mostu. Zawsze w centrum wydarzeń, ma kilku nie zawsze wiarygodnych informatorów. Troszkę uczulona na TechCorp. Jej wygląd zmienił się troszkę na przestrzeni zaledwie kilku zeszytów. Osobiście ten z pierwszego zeszytu najbardziej mi się podobał.


Mała Alicja - wpierw uciekła z laboratorum TechCorpu, by spotkać Białego Orła w tunelach metra, potem złapana przez Czarną Śmierć. Prawdopodobnie jest córką Superżołnierza, w dodatku zmutowaną (być może kolejny efekt eksperymentów z surowicą?).

Policjantka Bożenka - na razie oprócz bujnej czupryny i niezbyt ogarniętym stylu bycia, niewiele o niej wiadomo. Może tyle, że ma słabość do Białego Orła?

Komisarz Gordon - nowy potencjalny sojusznik Białego Orła, tym razem w policji. Jak ta znajomość się dalej rozwinie, dopiero się dowiemy.

POSTACIE NIESAMOWITE

Polski Rycerz - Istota czy też przeklęty duch, który ma pomagać Polsce w trudnych momentach (jak widać z historii nie zawsze to wychodziło). Dawno temu (średniowiecze?) popełnił wielki grzech (prawdopodobnie coś związanego z ukochaną, wnioskując po kadrach komiksu) i teraz za niego pokutuje.

Nur - Stworzenie czy też istota zamieszkująca tunele warszawskiego metra. Telepatycznie kontroluje bezdomnych przekształcając ich w poddańcze stado ludożerców.

Gość w kapturze - Pojawił się zarówno w końcówce BO#3 i na początku BO#4 (za pierwszym razem obserwując przez szklaną kulę, za drugim razem prowokując Panów Odpowiada i Pyta do rozmowy). Na razie to taka szara eminencja, która manipuluje wydarzeniami (w BO#5 nawet pomaga Białemu Orłowi).

Leśne Licho - nadprzyrodzona istota, z którą zmierzył się Biały Orzeł w górach. Niestety nie zginął on z rąk Górala i pojechał stopem do Warszawy, więc pewnie jeszcze go zobaczymy w akcji.

POSTACIE POBOCZNE

Alicja - była żona Aleksa, która aktualnie spotyka się z mafiozem zwanym Modelem, powiązanym z TechCorpem. Czyżby była tylko przynętą nastawioną na nic nie podejrzewającego wspólnika? Podejrzenie jest to tym bardziej możliwe, że zna też bardzo dobrze Czarną Śmierć i wraz z Modelem bywa u Wiktora Rossa.

Model - aktualnie partner Alicji, powiązany z TechCorperm. Można się domyślać, że prowadzi dla nich jakieś lewe interesy. Szef Braci Mniejszych.

Bracia Mniejsi - osobnicy, którym mięśnie zastąpiły mózg. Dresy z bardzo kiepskim zasobem słownictwa, którzy prawdopodobnie byli pierwszymi okazami, na których była wypróbowywana surowica.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz