piątek, 28 października 2011

Klanarchia: Omam w notatkach #3


Namiestnicy Wolnych Rodzin to najpotężniejsi ludzie w Unii Omamu. Od ich słowa zależą nieraz losy małych klanów, lecz nieraz i tych większych. To ich wola kieruje zastępami kirasjerów i to oni wybierają Justycjariuszy, którzy reprezentują władzę Omamu. Rezydują oni w Podniebnej Katedrze i nieczęsto prostemu unicie udaje się zobaczyć, któregoś z nich. Czasem któregoś można ujrzeć któregoś, gdy ogląda przedstawienie lub ważną walkę na Arenie, ewentualnie podczas uroczystości ku cześci Przodków w Domu Chwały.


Niewielu zna pełne imię Namiestnika. Bo choć Omam jest silnie chroniony przez wszystkie Rodziny, z najpotężniejszymi śniącymi na czele, to jednak ostrożności nigdy zadość. Dlatego większość znana jest pod nazwą klanu, który reprezentują, oraz przydomkiem nadanym im przez mieszkańców Omamu.

Kapitan Kompanii Dwugłowego Orła zwana "Stalą"
Co prawda Kompania na dzień dzisiejszy liczy zaledwie tuzin członków, lecz przecież nie to stanowi o jej wielkości i poważaniu wśród Soldatów. Po wydarzeniach na Deszczowym Moście nikt nie odmówił im prawa do zaszczytu wybrania spośród siebie Namiestnika. Stal jest godną potomkinią swoich przodków, a jej wola jest twarda i ostra niczym najlepszy miecz. Nie mówiąc już o tym, że blisko połowa Kompanii to aktualnie jej dzieci oraz wnuki.


Reszta na Valkiria.net