środa, 26 września 2018

Board Game Arena

Jak człowiek jest uziemiony w domu i nie ma nawet możliwości zaprosić znajomych na partyjkę jakiejś planszówki, to zaczyna szukać alternatyw. Na komórce w planszówki ciut ciężko się gra (bo mały ekranik). Kolejną alternatywą dla pojedynczych aplikacji planszowych, jest np. Board Game Arena, gdzie w planszówki gramy z innymi graczami, a nie tylko SI (bądź AI, jeśli ktoś jest do angielskich skrótów przyzwyczajony) jak w przypadku wielu aplikacji.

piątek, 14 września 2018

2019 rokiem erpegów

Przyznam, że to jak zaczyna się rozwijać rynek gier fabularnych, jest naprawdę interesujące. Po długiej posusze rozświetlanej prywatnymi projektami kończonymi na podręczniku głównym jest szansa na rozwinięcie rynku. Bo w przyszłym roku ma pojawić się aż pięć (sic!) nowych (prawie) systemów.

poniedziałek, 10 września 2018

O aferze Games Factory słów kilka

W planszówkowym świecie głośnym echem odbiła się sprawa wydawnictwa Games Factory i jego kłamstw odnośnie wydania dodatków do Najeźdźców z Północy. Przelało się morze hejtu. Niektórzy żądają dowodów przy innych kampaniach, że faktury zostały opłacone itp. Inni wzywają do rezygnacji z wspierania projektów GF i nie kupowania ich gier w sklepach. Czy mam mówić jak bardzo niedorzeczne są to żądania?