piątek, 25 grudnia 2015

Mój przyjaciel MG

Ostatnio coraz częściej wspomina mi jeden z moich klanarchiowych graczy, że z chęcią by znów zagrał. To by oznaczało powrót do tego świata, wciąż nie wyeksploatowanego, czasem tajemniczego, czasem złowrogiego, ale pełnego brawury i akcji. I powrót do ślęczenia nad scenariuszem po kilka godzin dziennie. Choć perspektywa jest kusząca, to czy mam na to jeszcze czas?

poniedziałek, 21 grudnia 2015

Przebudzenie Szmocy...

Zaznaczyć od razu trzeba, że nigdy fanką Gwiezdnych Wojen nie byłam. Do kina trafiłam, gdyż Faceto oznajmił, że idziemy. No to jak idziemy, to idziemy.

Cóż, oczekiwań specjalnie nie miałam. Ale jakaś fabuła by się przydała. I dalej nie wiem, gdzie ta Moc niby się przebudziła. Ok, jeśli nie chcecie sobie filmu psuć, nie czytajcie dalej.

wtorek, 13 października 2015

Krasnoludy w opałach na Essen

Niektórzy może już wiedzą, że w czasie gdy w Krakowie odbywał się Imlardis, Narmo razem z krakowskim Hexem wywędrowała do Niemczech na największe w Europie targi gier. Tam promowaliśmy nie tylko Hexa, który rozrasta się strasznie (zwłaszcza pod względem ilości gier) i istnieją duże szanse, że kolejna kawiarnia pojawi się nie tylko we Wrocławiu (a to już niedługo!). Drugim powodem, dla którego razem z Hexem przybyłam do Essen było promowanie Krasnoludów w opałach (czy też z Dwarfs in Trouble). Cztery dni ciągłego tłumaczenia zasad, przerwy pomiędzy partiami tylko takie by się napić wody, ludzie powracający na następny dzień i przyprowadzający znajomych. Mega dawka fanu, pozytywnej energii i zadowolenia graczy.

A poniżej możecie zobaczyć krótką relację z naszego stoiska od Board Game Girl:


czwartek, 1 października 2015

"Krasnoludy w opałach" w natarciu

W końcu ujrzała światło dzienne okładka Krasnoludów w opałach. Rafał Szłapa, którego możecie znać jako twórcę komiksowego Blera, zrobił po raz kolejny świetną robotę.


A za tydzień promujemy Krasnoludy na targach w Essen. Trzymajcie kciuki :)

środa, 23 września 2015

Aktualizacja

Ostatnio czas pochłaniają mi gry planszowe - ich tworzenie i recenzowanie. Dodatkowo zbliża się też Essen i trzeba ogarniać promocję Krasnoludów w opałach.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego aktualizacje Czarnych Skrzydeł są tak rzadkie - oto zaczęłam zupełnie nowy tematycznie twór - Opowieści dziwnej treści. Jak skombinuję jakieś logo to wrzucę, na razie staram się by co tydzień pojawiał się nowy wpis, co pewnie w październiku mi się nie uda. A w końcu pewnie i tematów zabraknie. Ale może wcale nie tak szybko.

poniedziałek, 24 sierpnia 2015

środa, 19 sierpnia 2015

Erpegowe piosenki, czyli prehistoria odgrzebana

Krakon 2004, pewna sala prelekcyjna, a tam Cezary "Czeski" Czyżewski z gitarą i śpiewnikami. Ciekawe wspomnienie czyż nie? Cóż, oprócz wspomnienia został mi jeszcze śpiewnik. A jako, że melodii już nijak nie pamiętam i grać na gitarce nie umiem, to pozostało mi poczytać. A przy okazji postanowiłam podzielić się z wami tą prehistorią i być może ktoś nawet nagra/nakręci te utwory razem z podkładem muzycznym ;)

środa, 29 lipca 2015

Narmo o życiu

Żyję sobie w tym kraju. Nie oglądam telewizji, nie czytam gazet, onetu też nie. Tak sobie żyję, czytając co ZUS raz po raz wymyśla, jak Skarbówka ponownie zmienia interpretacje przepisów i wali kary wstecz (sic!), jak Policja wciąż próbuje utrudniać życie szarym obywatelom. Tak sobie obserwuję, jak niektóre gminy dorabiają sobie poprzez fotoradary i Straż Miejską. I żyję w tej rzeczywistości starając się żyć uczciwie, płacąc podatki i reagując wtedy, kiedy tego wymaga sytuacja.

czwartek, 2 lipca 2015

Krasnoludy w opałach

Jakiś czas temu ogłaszałam, że będę wydawać grę. Otóż sprawa sie potwierdza, prace ponownie już są bliżej niż dalej zakończenia. Ci, co znają krakowskiego Hexa, widzieli z pewnością grafiki, jak i mieli okazję zagrać w jeden z prototypów.

A właśnie, mogę już oficjalnie potwierdzić, pod jakim tytułem gra zostanie wydana:

Tu macie dopiero wersję roboczą logo. Może się jeszcze całkiem zmienić, za to grafiki mamy już prawie wszystkie. Niedługo ruszymy z konkretniejszą kampanią promocyjną. Na osłodę czekania wrzucam kilka finalnych grafik.


środa, 4 marca 2015

Baśń o ludziach stąd - recenzja

Mam ostatnio manię nt. polskiego kina. Prawda jest taka, że dalej bardzo rzadko oglądam filmy, lecz jeśli już to zwykle staram się zahaczyć o coś nieamerykańskiego. Ostatnimi czasy jest to najczęściej polska produkcja. Tak i tym razem zupełnym przypadkiem trafiłam na "Baśń o ludziach stąd" (można obejrzeć na youtube, jakby ktoś szukał).

poniedziałek, 23 lutego 2015

Czytaczowy niechciej

Był taki czas, kiedy Narmo czytało na wyścigi. Właściwie to z nikim się nie wyścigowało, ale za to miało dużo książek na półce, których recenzje powinny być "na wczoraj". Stan taki trwał rok czy dwa i zawsze niczym katowski topór wisiało nad głową kilka tomów, które trzeba odhaczyć jak najszybciej. Ból recenzenta jest też w tym, że nawet najpodlejszą książkę trzeba przeczytać, nawet najbardziej miałką opisać i ocenić. A wierzcie, nie każda książka jest warta czytania, nawet te 300-400 stronicowe. Tak więc Narmo po różnych przygodach zafundowanych przez życie, odpuściło sobie recenzowanie, jak i czytanie w ogóle.

środa, 11 lutego 2015

Chcesz scenariusz do Klanarchii? #2

Ponawiam zabawę. Jak poprzednio czekam na motywy w komentarzach, na których mam oprzeć scenariusz. Może to być postać, miejsce, czy cokolwiek innego. Ważne, żeby wpisywało się w klimat Klanarchii. I proszę o kilka motywów, więc tak do pięciu od jednej osoby.

No i napiszcie czy ten scenariusz pociągnąć jako ciąg dalszy Pękniętego Totemu (owocu poprzedniej zabawy) czy też nie. 

sobota, 10 stycznia 2015

No to masz scenariusz do Klanarchii - Pęknięty Totem

I tak oto prezentuję stworzony na podstawie otrzymanych od Was motywów sesyjny szkic scenariusza, wraz z komentarzem odnośnie różnych szczegółów w nim zawartych. Dla przypomnienia podaje poniżej motywy, które dla mnie wybraliście: