środa, 26 czerwca 2013

Obcy wg Steve'a Perry'ego

Czy ktoś z Was nie zna Aliena zwanego również Obcym? Cykl filmów jest kultowy, a sam wizerunek Obcego na stałe przeniknął do popkultury. Mam wrażenie, że osoby nawet nie znające oryginału filmowego znają chociaż jego wizerunek. Cykl stał się inspiracją dla twórców komiksów, które swego czasu i u nas były wydawane. Uniwersum ksenomorfa wymieszane zostało później z uniwersum Predatora, który również jest swego rodzaju ikoną. Mnie osobiście ta mieszanka nie odpowiada, zwłaszcza w wykonaniu filmowym.

Chciałam słów rzec kilka o pewnej trylogii mającej miejsce w świecie Obcego. Rzeczona trylogia nie jest prostą kalką filmu na karty powieści. Takowe też istnieją, lecz nie o nich chcę opowiedzieć. Steve Perry jest autorem wielu książek osadzonych w znanych światach (choćby Gwiezdne Wojny), choć tylko niewielki wycinek jego twórczości został przetłumaczony na nasz rodzimy język. A szkoda, bo pisze naprawdę nieźle.

sobota, 22 czerwca 2013

Słowiańskość jest ciekawa

Tym razem z zupełnie innej beczki. Czarne Skrzydła to od zawsze takie miejsce, gdzie wrzucam różne, dziwne rzeczy. Tak przynajmniej było, gdy był to jedynie jeden z moich folderów na dysku. Blog pod tym względem był do tej pory dosyć monotematyczny. Czas powrócić do korzeni.

Zacznijmy od tego, że nie jestem bynajmniej słowianofilem. Nie interesują mnie rekonstrukcje, czy też mitologia. No, może z tym ostatnim przesadziłam, bo z chęcią dowiedziałabym się czegoś o słowiańskich bohaterach-legendach, ewentualnie nawet zmitologizowanej historii dziejów naszego plemienia sprzed chrztu. Ale zacznijmy bardziej od początku. Tematem zainteresowałam się całkiem niedawno.

środa, 19 czerwca 2013

Postanowienia noworoczne - Planszówki Complete!

Nie minęło jeszcze pół roku a udało mi się zrealizować jedno z tegorocznych postanowień. Konkretniej chodzi o planszówki. Założyłam, że do końca roku zagram w 30 gier planszowych, z którymi nie miałam jeszcze dotąd styczności. Cel ten udało mi się zrealizować i już dopisuję do listy kolejne tytuły. Prawdę niesie stwierdzenie, że "im dalej w las, tym ciężej", stąd pomimo początkowego szybkiego postępu w tej dziedzinie, coraz trudniej jednego wieczora zagrać w więcej niż jedną nową grę. Ty bardziej, że nie wzbraniam się przed rozegraniem partii w znany mi już tytuł. Jednak niewątpliwą zasługę w tym osiągnięciu ma Cracow Game Initiative.

Z tej okazji oraz stukniętych 14tys. odsłon chcę przedstawić kilka tytułów, które najbardziej przypadły mi do gustu. Czujcie się ostrzeżeni.

sobota, 15 czerwca 2013

DDGF - Dzień Darmowych Gier Fabularnych

Chciałam na dziś przygotować dla was cały zbiorczy Interior. Nie udało się. Z prostego względu - zajmuję się tym sama. Dodatkowo w ciągu ostatnich miesięcy mam coraz mniej czasu, pomimo spania po 6 godzin dziennie :P Ale dosyć usprawiedliwiania się. Nie zdążyłam.

Z tego oto powodu premiera dodatku przesuwa się na bliżej nieokreśloną przyszłość. Natomiast z mojej strony, by jednak zmniejszyć wasz zawód przedstawiam fragment dodatku - cały Drugi Rozdział. Numeracja stron w pełnym dodatku się zapewne jeszcze przesunie o stronę lub dwie, więc ta nie jest ostateczna.

Życzę miłej lektury i na wszelkie uwagi czekam w komentarzach.

Do ściągnięcia tutaj

poniedziałek, 3 czerwca 2013

Interior zbiorczy - postęp prac 2

Nie mogę powiedzieć, że dodatek się pisze, gdyż aktualnie wszystkie otrzymane materiały poprawiam i formatuję na bazie Podręcznika. Myślicie, ze to nic trudnego? Cóż, w przypadku materiałów, które poprawiałam przy okazji Interiorów macie rację. Jednak jest trochę materiału, który w biuletynie się nie znalazł, a znajdzie się w Dodatku. Tak Dodatku, przez wielkie "D", gdyż materiału jest naprawdę sporo - począwszy od materiałów na grafikach kończąc. Udało mi się uprosić kilka grafik u ilustratorów Klanarchii jak i u osób na tym polu nieznanych. Co prawda nie ma ich tyle, by wsadzić jedną na każdą stronę, lecz miejmy nadzieję, że Was to nie zrazi. 

Tymczasem zapraszam do rozszerzenia, gdzie znajdziecie mały bonus :).