niedziela, 23 grudnia 2012

Interior #7

Och, nie mam dziś natchnienia do wzniosłych przemów, więc powiem jasno - NOWY INTERIOR JUŻ JEST. I jest gotowy do ściągnięcia.

do pobrania stąd

wtorek, 11 grudnia 2012

Berserk: Golden Age I

Dawno, dawno temu miałam niewątpliwą przyjemność trafić na pewien konwent, a mianowicie Dojicon, na którym to pierwszy raz natknęłam się na Berserka. Te kilka odcinków puszczonych na sali kinowej dały takiego kopa, że człowiek dogrzebał się do całego anime (a były to czasy, gdy internet miało niewiele osób). Ba! Obejrzało się nawet, gdy jeden z odcinków nie miał chociażby angielskich napisów (tak, to były też czasy, gdy polskich napisów to było ze świecą szukać). Bo wtedy akurat była dostępna jedynie wersja w oryginalnym, japońskim dubbingiem.

czwartek, 6 grudnia 2012

Mechanika skreślankowa


Kolejnym stopniem ewolucji pomysłu na mechanikę było zastąpienie kolorków skreślanką... Krateczki na karcie postaci odpowiadające kolejnym umiejętnościom miałby być w różnym stopniu przekreślone, co odpowiadałoby stopniom trudności. Skreślanka ma kilka plusów w porównaniu do kolorków - np. można szybko wprowadzać zmiany (pod warunkiem skreślania kratek ołówkiem).

wtorek, 4 grudnia 2012

Mechanika kolorkowa

Tak, narzekałam ostatnio na mechanikę. Narzekałam, bo ostatnio mocno mi siedzi pomysł na swoją. Pomysł  ewoluuje i pewnie w ostatecznym rozrachunku powstanie coś innego niż było na początku. Mam tylko nadzieję, że uda się utrzymać podstawowe założenia.

niedziela, 2 grudnia 2012

Problemy mechanik - powergaming wpisany w regułę

Z zasady mechanika ma za zadanie pomagać nam w opisaniu naszej postaci i jej możliwości. Testy na niej oparte odpowiadać mają naszym umiejętnościom i łutowy szczęścia. Jedna mechaniki radzą sobie z tym lepiej, inne gorzej. Każda natomiast ma problem powergamingu.

poniedziałek, 26 listopada 2012

Interiory #1-6 podsumowanie i apel

Już ponad pół roku udaje Nam się wydawać Interiora z regularnością ok. miesięczną. W sześciu numerach udało nam się zawrzeć 21 artykułów, w których znalazły się również 3 cykle artykułów. Łącznie jest to ponad 70 stron A4 tekstu. Artykuły do Interiora napisało siedmiu autorów, a ilustrowało go łącznie czterech grafików.

czwartek, 15 listopada 2012

Interior #6


Mam ponownie nielichą przyjemność udostępnić kolejny numer Interiora. Tym razem mięsko w większości dla graczy i mam nadzieję, że posmakuje. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć smacznego.

piątek, 5 października 2012

Interior #5


Oto nowy Interior, na który wszyscy czekali! Tym razem na jego łamach witamy Lasarda!
Numer oczywiście dostępny tutaj. Tym razem mamy 4 artykuły, które ładnie składają nam się na 13 stron biuletynu. Życzę smacznego!

Klanarchia: Inspiracje VI

Technoklanyta

Wiedźmiarka
Soldatka

Kościany hełm
Wiedźmiarz


poniedziałek, 3 września 2012

Klanarchia: Kości


Dzisiaj mam dla was mały prezent. Zapewne nieraz narzekaliście na brak kości, przy dużych walkach opartych na pentagramie. Oto mam dla Was małą pomoc - program napisany przez mego gracza. Teraz rzut 30toma kośćmi nie będzie Wam straszny ;)

Przy okazji czekam na opinie i o programie i o Interiorach. Wszelkie miłe słowa dobrze widziane, bo one dodają energii do dalszego pisania.

Program można ściągnąć stąd

sobota, 1 września 2012

Interior #4 - do pobraniaI miło mi powiadomić, że pojawił się kolejny jego numer. Tym razem znajdziecie w środku:
- Honorowy Legat
- Wątek fabularny: Szepty Zmarłych
- listę Nazw Zakonów Rytualistów
- Cztery Drogi Denara, cz. 1

Numer do pobrania stąd.

środa, 29 sierpnia 2012

Co byście chcieli w Interiorze?

Pomału kończę składać kolejny numer i naszło mnie pytanie czy ktoś chciałby coś konkretnego zobaczyć w kolejnych Interiorach? Czyli ogłaszam mały koncert życzeń, choć nie obiecuję, że każde życzenie zostanie spełnione  ;)

środa, 22 sierpnia 2012

Interior #4 - in process


Z racji dużej objętości aktualnego numeru Interiora (#4) będzie opóźnienie. Oczekujcie pliku w pierwszym tygodniu września. Mam nadzieję, ze treść Wam wynagrodzi oczekiwanie ;]

wtorek, 7 sierpnia 2012

Interiory, Interiory...

Wydrukowane Interiory prezentują się zacnie, muszę przyznać. Jak na razie pojawiły się trzy numery, a na czwarty mamy już materiały i pomału artykuły mierzą się z korektą. Powiedzmy sobie szczerze - projekt ten zajmuje mi większość wolnego czasu. A skoro tak, to nic dziwnego, że ciągle o nim myślę. W każdym razie udało mi się wymyślić, by z okazji za jakiś czas (po piątym, szóstym?) numerze zebrać artykuły w jeden plik, tworząc w ten sposób fanowski dodatek. Mam nadzieję, że jest na to zapotrzebowanie, bo babrania jest z tym co nie miara ;]

sobota, 28 lipca 2012

Interior #3

Udało się! Po walce z artykułami, po walce z programem. Z kilkudniowym poślizgiem, ale się udało. Oddaje w Wasze ręce kolejny numer Interiora. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

W trzeciej odsłonie biuletynu dowiecie się o Korporacji - stowarzyszeniu technomantów, poszerzycie wiedzę nt. Kultu Jedynego oraz usłyszycie słówko o modelu odgrywania postaci.

Nowy numer można ściągnąć stąd.

czwartek, 26 lipca 2012

Rafka, Rafka i Rafce


Mam już za sobą tydzień spędzony na drugiej odsłonie Rafinerii (czyli bezpośredniej kontynuacji Tornado). Tydzień męczący, lecz wesoły, pełny gier (i tych planszowych i terenowych) i wspaniałych ludzi. Samą relację z konwentu zamieszczę na pewno niebawem. Jednak są też dwie kwestie, które chciałam wspomnieć już teraz.

Pierwsza to prowadzona przeze mnie prelekcja nt. Klanarchii. Co prawda publika zgromadziła się niezbyt imponujących rozmiarów (był to pierwszy punkt programu w części konwentowej), lecz udało mi się przedstawić świat tak, by przemówił do wyobraźni. Ci, którzy byli, z pewnością zajrzą do podręcznika, a już z pewnością do Interiorów, które rozdałam. 

Drugą kwestią jest system "2280", któremu na Rafinerii został poświęcony cały blok prelekcji. Co prawda z różnych przyczyn nie mogłam wziąć udziału w sesji prowadzonej przez twórców, lecz sam świat wygląda ciekawie. Podręcznik dostałam również na płytce, więc można się spodziewać recenzji, a przynajmniej opinii o jego zawartości.

P.S. Na zdjęciu gifty z Rafki: dezinformator, karta ran (z terenówki), Książeczka Wojskowa (z terenówki), indentyfikator, naklejki, przypinka i płytka z podręcznikiem do "2280". Oczywiście mam jeszcze koszulkę, ale jest w praniu. 

Narmo

czwartek, 12 lipca 2012

Co tam Panie za piecem?

Jakoś tak wyszło, że w ostatnim czasie blog zamiast narmo-klanarchiowy zrobił się interiorowy. Ma to swoje i dobre i złe strony. Dobra, bo Interior jest zaczepiony gdzieś w przestrzeni. Jak zauważycie dorobił się nawet własnej zakładki na blogu, gdzie znajdziecie linki do wszystkich wydanych numerów. Żeby wszystko było pod ręką.

Zła, to ta, że ciężko ostatnio znaleźć jakiś wpis nie poświęcony Interiorowi. Bo jest albo info o kolejnym numerze albo "inspiracja". No i artykuły lądują w biuletynie, a nie tutaj. Więc blog staje się uboższy. Będę musiała to trochę zmienić, choć pewnie nie uda się w tym miesiącu.

A za piecem?

Za kilka dni wybieram się do Warszawy na Rafinerię, więc jak ktoś będzie miał ochotę, może mnie tam znaleźć. Będzie prelka o Klanarchii, bo w końcu zawsze powtarzam, że to system taki trochę postapo-fantasy.

Czas uzyskany na odciążeniu się z obowiązków recenzenta zużywam na Interior (co niestety widać), sesję PBF, nową kampanię do K, doczytywanie zaległych książek i komiksów. Czyli i tam mam jeszcze mnóstwo do roboty.

Notabene, stwierdzam, że trudno mi się prowadzi, gdy w drużynie nie mam nikogo z wysoką charyzmą (in real). Ech.