wtorek, 27 sierpnia 2013

Przenicowany świat

przenicować - spruć i odwrócić jakąś garderobę na lewą stronę i uszyć ją na nowo

Książek braci Strugackich czytałam naprawdę niewiele, bo zaledwie dwie. Dodatkowo jeszcze wśród tych pozycji nie znalazł się "Przenicowany świat", więc musicie mi wybaczyć mą niewiedzę i odniesienie się tylko i wyłącznie do filmu, bez porównań do oryginału jakim jest książka.

Przygodę czas zacząć

Kino rosyjskie znane jest u nas w marginalnym stopniu. Od kilku lat zaledwie na niektórych kablówkach można dorwać kanał "Wojna i pokój", który w całości jest poświęcony kinematografii naszych wschodnich sąsiadów. Czy wschodnie kino fantastyczne nie ma nic nam do zaoferowania? Czy jesteśmy skazani tylko i wyłącznie na hollywoodzkie superprodukcje? Otóż, Panie i Panowie, ogłaszam wszem i wobec, że rosjanie potrafią stworzyć epickie wręcz kino, które będzie miało wewnętrzny sens, główny bohater podczas seansu będzie miał rozterki, będzie się rozwijał na naszych oczach, a pogmatwana fabuła nie będzie szyta grubymi nićmi.

wtorek, 20 sierpnia 2013

Interior - Księga Pierwsza: Ścieżka Przodków

Oto kilka powodów do świętowania. Po pierwsze jest to setny post na blogu (sic!). Udało mi się to osiągnąć po 32 miesiącach, choć w momencie zakładania bloga nawet o tym nie myślałam. Po drugie stuknęło już ponad 16300 wyświetleń.

Po trzecie i zapewne dla większości najważniejsze - udało mi się spiąć pierwszą księgę Interiora w całość!

poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Trening dla Mistrza Gry

Uwaga! Być może to ćwiczenie nie będzie zbyt ambitne dla doświadczonych MG.

Prowadzę filmowo, książkowo czy jakby to jeszcze ująć. Bohaterowie graczy są u mnie na sesjach głównymi postaciami, a w Klanarchii często ich decyzje i poczynania mają znaczący wpływ na otaczający świat. Jednocześnie prowadzę liniowe scenariusze :P Narmo jak zawsze pełna przeciwności.

Dziś chciałabym zaproponować pewne ćwiczenie, czy też może symulację, która powinna pomóc zarówno zrozumieć istotę prowadzenia tego typu scenariuszy, jak i sprawić, że pewniej w tym klimacie poczujecie się na sesji.

Ostrzegam! Nie ma tu rewolucji. Jest to zabawa, którą być może sami uprawialiście, a która sprawia, że z danym utworem literackim/filmem zwiąże Was jeszcze większy sentyment.

wtorek, 13 sierpnia 2013

Zestaw imienno-klanowy

Pamiętacie listy imion i klanów dla postaci/BNów w Klanarchi? Otóż dostałam prośbę, by spisać to wszystko do PDFa. Prośbie daję zadość i udostępniam wszystkim poniższy plik. Miłej zabawy z losowaniem :)

czwartek, 1 sierpnia 2013

Mangi, które Narmo chciałoby przeczytać

Dotknęła mnie ponownie zajawka na komiksy. A jako, że najlepiej orientuję się w świadku mangowym, to mam chrapkę na kilka tytułów. Może ktoś ma i będzie mógł pożyczyć do przeczytania? Mogę odwzajemnić się tym samym :)