piątek, 29 marca 2019

eRPeGi dla dzieci na wspieram.to w maju

Już w maju czeka nas zbiórka na wydanie dwóch gier dla dzieci: Jagodowego Lasu i Mistrza Baśni. W sumie strasznie mnie cieszy, ze w temacie gier fabularnych tyle się ostatnio dzieje. No i widać, że pokolenie graczy dorosło i ma już swoje pociechy, które też chce zarazić swoją pasją.


piątek, 22 marca 2019

"Powrót Jeźdźca Bez Głowy" - przygoda do Savage Worlds

Dostępna już jest krótka przygoda udostępniona przez GRAmel Books na zasadach nowej edycji Savage Worlds. Chociaż rozegranie jej na starych zasadach też nie powinno być problemem.

czwartek, 21 marca 2019

Savage Worlds Jazda Próbna

GRAmel Books udostępnił Próbną Jazdę do nowych Savage Wolrds. Plik zawiera zasady pozwalające rozegrać przygody w światach realistycznych i z elementami grozy.

piątek, 15 marca 2019

Jagodowy Las - erpeg dla dzieci

Z racji miejsca w życiu, w którym znalazło się Narmo, zaczynam się interesować różnymi rzeczami. Np. grami fabularnymi dla dzieci. Takowym jest "Jagodowy Las" na podstawie "Fajerbola", innego polskiego erpega. Z oryginałem jeszcze się nie zaznajomiłam, ale słów kilka o "Jagodowym Lesie" powiedzieć chciałam.

poniedziałek, 11 marca 2019

Gigantomachia - recenzja

Berserk wielkim dziełem jest. I w warstwie fabularnej i wizualnej. Kentarou Miura niewiele więcej narysował ponad Berserka, ale i to nie dziwne, skoro większość rysuje sam, nie wspomagając się asystentami, a wiadomo przecież jak szczegółowe są kadry. Wydawnictwo Hanami próbowało kiedyś rynek wydając Króla Wilków i Japan, z marnym skutkiem. A jak próba wyjdzie JPF?

czwartek, 7 marca 2019

Bankructwo Games Factory

Jakiś czas temu pisałam o Games Factory i aferze z nim związanej. Tym razem jest poważniej. Bo jednak kłamstwa można potraktować jak dziecinadę. Natomiast bankructwo jest już poważną sprawą. Z jednej strony zniknięcie wydawnictwa z polskiego rynku wcale takie rzadkie nie jest. Z drugiej strony tym razem zdarzyło się ono z przytupem.


poniedziałek, 4 marca 2019

K - recenzja mangi Taniguchiego i Tosaki

Długo trzeba było czekać na nowy komiks mistrza Taniguchiego. Tym razem wydawnictwo Hanami postawiło na pozycję wracającą do motywu natury i gór. Czy wyszło im to na dobre?