czwartek, 21 lutego 2013

Interior #8

Dziś przedstawiam Wam nowy numer Interiora. Objętość wydawać może się mniejsza, lecz tak nie jest. Po prostu zmienił się układ tekstu :P

Tak czy inaczej, zapraszam do zapoznania się z tym i poprzednimi numerami.


P.S. Pomału zabieram się zbierania Interiorów w jedna całość, zobaczymy ile mi to zajmie.

piątek, 15 lutego 2013

Scenariusz: Powrót do Katedry Szkarłatnych Witraży cz.1

Niektórzy zapewne pamiętają moje raporty z sesji oparte na tym scenariuszu. Został on napisany przez Michała "Furiatha" Markowskiego i wysłany betatesterom. Jak widać, mnie się przydał. Z racji tej, że scenariuszy do Klanarchi posucha, a Furiath raczej też nowego nic do pierwszej edycji robić nie będzie, więc postanowiłam scenariusz przepisać (plik jest chroniony przed kopiowaniem) i oddać Wam do dyspozycji. Oczywiście, tam gdzie trzeba, przerobie do wersji współgrającej z pierwszą edycją (bo wersja beta jednak trochę się różniła).

Scenariusz jest spory (30 stron), dlatego opublikuje go w 3-4 częściach. Dodatkowo też zaznaczę, że moja wersja przygody jednak się różniła od oryginału (co w moim przypadku jest nieuniknione), więc każdy może tu znaleźć coś dla siebie, a być może się nawet zaskoczyć na sesji. Tym bardziej, że dalszy ciąg kampanii może się potoczyć całkowicie innym torem.

Nie przedłużając - sorry, Furiath, a Was zapraszam do Wprowadzenia i Interludium.

środa, 13 lutego 2013

Winter plus 51. Stan

Od razu ostrzegam, że nie jest to recenzja w pełnym tego słowa rozumieniu, bo jak mogę pisać recenzję po dwóch zagraniach? Z pewnością może to być "pierwsze wrażenie" i jako do tego typu artykułu trzeba do tego podejść.

czwartek, 7 lutego 2013

Klanarchiowa jednostrzałówka

Od dłuższego czasu męczy mnie, dlaczego ludziom trudno zabrać się za Klanarchię. Zbyt dużo zachodu z Interludium? Być może. Chociaż mnie bardziej chodzi po głowie, że problem leży bardziej po stronie nastawienia systemu na kampanie. Bo przecież system tak został zbudowany - interludium jest zalążkiem, z którego budujemy opowieść na kilka-kilkanaście sesji. A przecież czasem ma się chęć siąść do zwykłej jednostrzałówki. Z tego samego powodu ciężko poprowadzić K. na konwencie lub w klubie - nastawienie na dłuższą opowieść jest tak silne, że ludzie nie są w stanie wymyślić pojedynczej przygody.

wtorek, 5 lutego 2013

Ciężkie Życie Wybrańca Przodków 1

Z okazji stukniętych 9000 odwiedzin mam dla wszystkich mały prezent. Mam nadzieję, że ten krótki komiks przypadnie Wam  do gustu.