wtorek, 24 grudnia 2019

sobota, 14 grudnia 2019

Cyberpunk atakuje!

Kto czytuje moje wypociny, ten już się zapewne zorientował, że cyberpunk lubię. Postapo również. Ogólnie settingi i światy osadzone w przyszłości. Lubię, choć Narmo maniakiem nie jest, to jednak sprawia mi przyjemność oglądanie i czytanie cyberpunkowych klimatów.

sobota, 23 listopada 2019

Potwór Tygodnia!

Brzmi jak nazwa konkursu, czy też plebiscytu, w którym wyłaniany będzie najpopularniejszy potwór w danym tygodniu. A jednak chodzi o polską edycję gry "Monster of the Week".

czwartek, 14 listopada 2019

piątek, 25 października 2019

Danganronpa 2-4

Danganronpa, manga na podstawie gry. Czy to fajne, czy nie fajne. Cóż, zapraszam do recenzji kolejnych tomików.

wtorek, 22 października 2019

Dawno, dawno temu był Megakonkurs RPG...

Historia to zamierzchła i zapewne zapomniana przez większość ludzi, bo z roku 2006. A mi się przypomniała przy okazji kolejnego wydania gry Beszamel przez Gramel Books.

środa, 16 października 2019

piątek, 11 października 2019

Oblężenie macek

Wczoraj do Black Monk dotarły już paczki z podręcznikiem głównym ze zbiórki. Teraz pozostaje mi tylko czekać na wysyłkę mojego egzemplarza. Dodatkowo wiadomo, że nie będzie to ostatni produkt do tego systemu. Jeśli jeszcze nie wiecie jak sprawa wygląda, to zapraszam do posta poniżej.

poniedziałek, 7 października 2019

Witcher RPG w druku

Copernicus Corporation ogłasza, że podręcznik do Wiedźmina poszedł już do druku. Oznacza to, że jeśli nie będzie jakiś przeszkód, podręcznik podstawowy trafi do wydawcy już...

poniedziałek, 30 września 2019

piątek, 27 września 2019

Zapowiedzi GRAmel Books


GRAmel Books zapowiada rychłe zakończenie projektu SWEP. W związku z tym pojawiają się kolejne zapowiedzi nowych gier.


środa, 25 września 2019

Przygoda do WFRP w Nowej Fantastyce

Nie jest to pierwszy raz, ale być może jeszcze ktoś o tym nie wie. W "Nowej Fantastyce" od jakiegoś czasu pojawiają się scenariusze do erpegów. Tym razem w październikowym numerze znajdzie się przygoda do Warhammera.

poniedziałek, 23 września 2019

Efekt Mocy - nowy kosmiczny rpg

Wydawnictwo Hengal zapowiedziało wydanie na przełomie listopada-grudnia nowego polskiego systemu rpg. "Efekt Mocy", bo o nim mowa, to gra autorstwa Jakuba Węgrzynowicza. Podręcznik ma nam dać możliwość zagrania w popularnych settingach Sci-Fi i space-opery.

niedziela, 15 września 2019

Dziennik 29 - recenzja

Każdy chyba zna escaperoom'y. Sercem każdego escaperoom'u są zagadki. Nieraz chciałam zmierzyć się z takimi zagadkami i sprawdzić jak bym sobie poradziła.


poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Warhammer 2ed. w notatkach

Ostatnio na blogu posucha jeśli chodzi o recenzje czy też artykuły. Mam w kolejce kilka rzeczy, ale z racji, że prawie cały wolny czas poświęcam młodemu, a w późniejszej kolejności Warhammerowi. Dziwne, nie? Jakoś nigdy nie byłam fanką, choć lwia część moich sesji przypadała w tym uniwersum.

poniedziałek, 12 sierpnia 2019

Przedsprzedaż Fate!

Przedsprzedaż podręcznika do "Fate" już się rozpoczęła. Za 39zł możecie dostać podręcznik w twardej oprawie (sic!). Jak dla mnie mega sprawa, bo chyba nigdy, żaden podręcznik w wersji drukowanej nie był tak tani (nawet podręczniki do Neuroshimy czy Wolsunga były po 5 dyszek).

poniedziałek, 15 lipca 2019

A miało być tak pięknie...

No, ok. Wcale nie jest tak źle. Po prostu trochę rzeczy miało ukazać się w czerwcu i jest... poślizg. W sumie to nie jest nic dziwnego i nie mam o to specjalnie pretensji, bo jestem w trakcie czytanie podręcznika głównego do "Warhammera 2ed" i mi z tym zejdzie jeszcze.

czwartek, 4 lipca 2019

Syrenki i Trytony w wersji drukowanej


Choć tak naprawdę chodzi o 2 gry: "Jagodowy Las" i "Syrenki i Trytony". Kto posiada Facebook'a może na profilu Fajerbol Junior zamówić drukowane wersje tych dwóch gier (a dokładniej darmowych pdf'ów, więc "Jagodowy Las" to nie ten ze zbiórki).

środa, 3 lipca 2019

Errata do D&D Podręcznik Gracza

Źródło: Wydawnictwo Rebel
Wydawnictwo Rebel Udostępniło erratę do Podręcznika Gracza do D&D. Errata jest krótka, więc pozostaje mieć nadzieję, że tylko tyle błędów było, a nie, że tylko tyle zostało wyłapanych.

czwartek, 27 czerwca 2019

niedziela, 23 czerwca 2019

Portal dodrukowuje podręczniki

źródło: fb Portal Games
Jeśli ktoś przegapił, to informuję, że Portal od jakiegoś czasu wznawia swoje erpegowe pozycje. W zwiazku z tym nie tak dawno na sklepowe półki ponownie zawitały dodatki do Neuroshimy: "Bestiariusz: Bestie" i "Mistrz Gry^2" oraz kolejna książka z cyklu almanachów czyli "Graj z Głową".


sobota, 15 czerwca 2019

wtorek, 11 czerwca 2019

Rycerze Sidonii 15 - recenzja

Oto koniec sagi. Aż szkoda, bo na polskim rynku typowego sf, a w dodatku z mechami jest jak na lekarstwo. Szkoda tym bardziej, że takich pozycji, które nie są typowymi komediami, a w dodatku których akcja dzieje się w kosmosie brałabym w ciemno.

poniedziałek, 10 czerwca 2019

Przedsprzedaż Warhammer 4ed

źródło: Copernicus Corp.
Dziś zaczęła się przedsprzedaż podręcznika głównego do Warhammera 4ed i potrwa do końca sierpnia. Wysyłka podręcznika planowana jest na październik/listopad.

piątek, 7 czerwca 2019

Fate Core System PL

Twierdza Fantastyki ogłasza, że juz we wrześniu powinien być dostępny w sprzedaży podręcznik do "Fate Core System". Obok macie grafikę poglądową.

czwartek, 6 czerwca 2019

Tunnels & Trolls

Powiem Wam tak - jak była cisza, to była, a teraz nagle mam wysyp różnego rodzaju treści. Informacja jest taka, że "Tunnels & Trolls"kończy się licencja na polskie wydanie 9 czerwca. W związku z tym jeszcze tylko kilka dni plik pdf będzie dostępny w sprzedaży.

Case Files: The Serial Killers - scenariusze od Lans Macabre

Lans Macabre, grupa promujaca gry fabularne, zakłada wydawnictwo. Już 10 czerwca na DriveThru RPG pojawią się pierwsze dwa scenariusze do sesji RPG w klimacie thrillera o seryjnych mordercach - początek serii autorstwa Zeda zatytułowanej "Case Files: The Serial Killers".

wtorek, 4 czerwca 2019

Syrenki i Trytony - nowy erpeg dla dzieci

"Syrenki i Trytony" to druga już gra dla dzieci Kamili Zalewskiej-Firus oparta na mechanice Fajerbola. Autorka planuje napisać trylogię, więc za jakiś czas czeka nas pewnie kolejna gra.

poniedziałek, 27 maja 2019

Void Dancers Starter

Powiedzmy sobie szczerze - nie śpieszyło mi się z czytaniem. Cały czas liczyłam, że podręcznik w wersji full trafi w moje ręce szybciej i nie chciało mi się zaglądać do startera. W końcu jednak plik wydrukowałam i przeczytałam. W dodatku wydrukowałam wersje starszą, bo i nie pamiętałam, że mam nowszą.

poniedziałek, 20 maja 2019

Rycerze Sidonii 14 - recenzja

Recenzje rządzą się swoimi prawami. Pewne rzeczy trzeba w nich opisać, choćby nie wiem co. A inne się pomija. Wymagane jest też wystukanie pewnej ilości znaków.

piątek, 10 maja 2019

Armie Apokalipsy i Ulice Śmierci

Mamy ostatnio wysyp udostępnianych za darmo podręczników do erpegów. Tym razem przyszedł czas na Armie Apokalipsy. Co prawda od początku powstania tej gry śledziłam jej losy, jednak nie miałam ekipy, która chciałaby w to grać. Cóż, może jeszcze kiedyś?

środa, 8 maja 2019

Rycerze Sidonii 13 - recenzja

Tego właśnie brakuje mi na polskim rynku mang - kosmosu. Było go trochę w "Locky'm Superczłowieku", "Skrzydłach Serafina" czy chociażby "Srebrnym Trójkącie". A "Rycerze Sidonii" łączą kilka aspektów: kosmos, postapo, mechy i obcych.


czwartek, 2 maja 2019

Poza Czasem za darmo

Jeśli ktoś do tej pory nie miał w rękach podręcznika do Poza Czasem to może to nadrobić zapoznając się z pdf.

poniedziałek, 29 kwietnia 2019

Narmowa aktualizacja

Narmo nie cierpi ostatnio na nadmiar czasu. A jednak jakoś udaje się coś wrzucać na bloga. Pytanie czy to dobrze, bo treści te są raczej skrótowe i często czysto informacyjne. Ano właśnie, jak się nie ma zbyt dużo czasu na napisanie notki, to i ciężko o kreatywność. Być może w ciągu pół roku coś w tym względzie się zmieni.

piątek, 26 kwietnia 2019

czwartek, 25 kwietnia 2019

Rycerze Sidonii 12 - recenzja

Kolejny tom świetnej historii. Kosmiczna bitwa, tajemnicza misja, nowe narzędzia zagłady. A w tym wszystkim znalazł się jeszcze czas na odrobinę prywatnego życia pilotów.


środa, 24 kwietnia 2019

Mitologiczne abecadła

Edukację można zacząć bardzo wcześnie. Tym bardziej warto pociechę zapoznać z tym, czego nie dowie się w szkole. A co jest lepsze niż mitologie? Np. Cthulhu?

piątek, 19 kwietnia 2019

Rycerze Sidonii 11 - recenzja

Rycerzy Sidonii bardzo lubię. Zresztą w ogóle lubię klimaty sf (przykładem jest choćby to, ze czytam teraz Lema). Co nieco o tym tomie znajdziecie poniżej.

wtorek, 16 kwietnia 2019

Mistrz Baśni i Jagodowy Las na wspieram.to

Już 15 maja na wspieram.to wystartuje kampania na wydanie dwóch gier fabularnych dedykowanych dzieciom: "Jagodowego Lasu" i "Mistrza Baśni".

poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Danganropa 1 - recenzja

Ostatnio popełniłam kilka artykułów zewnętrznych, więc automatycznie mniej tego było na blogu. Pozwolicie, że uszczęśliwię was linkami do nich wraz z ich pojawianiem się w sieci.

niedziela, 7 kwietnia 2019

Zgrozy - wsparcie Zew Cthulhu

źródło: www.facebook.com/ZgrozyRPG
Zgrozy to coś, co pojawiło się nagle (a przynajmniej tak to zarejestrowałam) i z przytupem. Oto zapowiedziane zostały scenariusze do Zew Cthulhu, być może gra paragrafowa i dodatkowe materiały do tego erpega. Czy można sobie wymarzyć lepsze nieoficjalne wsparcie do gry? Pewnie można, chociaż ciężko to przychodzi.

piątek, 29 marca 2019

eRPeGi dla dzieci na wspieram.to w maju

Już w maju czeka nas zbiórka na wydanie dwóch gier dla dzieci: Jagodowego Lasu i Mistrza Baśni. W sumie strasznie mnie cieszy, ze w temacie gier fabularnych tyle się ostatnio dzieje. No i widać, że pokolenie graczy dorosło i ma już swoje pociechy, które też chce zarazić swoją pasją.


piątek, 22 marca 2019

"Powrót Jeźdźca Bez Głowy" - przygoda do Savage Worlds

Dostępna już jest krótka przygoda udostępniona przez GRAmel Books na zasadach nowej edycji Savage Worlds. Chociaż rozegranie jej na starych zasadach też nie powinno być problemem.

czwartek, 21 marca 2019

Savage Worlds Jazda Próbna

GRAmel Books udostępnił Próbną Jazdę do nowych Savage Wolrds. Plik zawiera zasady pozwalające rozegrać przygody w światach realistycznych i z elementami grozy.

piątek, 15 marca 2019

Jagodowy Las - erpeg dla dzieci

Z racji miejsca w życiu, w którym znalazło się Narmo, zaczynam się interesować różnymi rzeczami. Np. grami fabularnymi dla dzieci. Takowym jest "Jagodowy Las" na podstawie "Fajerbola", innego polskiego erpega. Z oryginałem jeszcze się nie zaznajomiłam, ale słów kilka o "Jagodowym Lesie" powiedzieć chciałam.

poniedziałek, 11 marca 2019

Gigantomachia - recenzja

Berserk wielkim dziełem jest. I w warstwie fabularnej i wizualnej. Kentarou Miura niewiele więcej narysował ponad Berserka, ale i to nie dziwne, skoro większość rysuje sam, nie wspomagając się asystentami, a wiadomo przecież jak szczegółowe są kadry. Wydawnictwo Hanami próbowało kiedyś rynek wydając Króla Wilków i Japan, z marnym skutkiem. A jak próba wyjdzie JPF?