sobota, 30 grudnia 2017

Battle Angel Alita the movie

Przyznać muszę, że nie wiedziałam, że ten film powstaje. Chociaż może inaczej - coś tam pewnie do mnie dochodziło, ale jako ploty, a plotkami się nie przejmuję. Tak czy siak, faktem jest, że udostępniony został trailer. I co w związku z tym możemy powiedzieć?

sobota, 23 grudnia 2017

Deadlands Reloaded

Jakoś nigdy nie grałam w Deadlandsy, chociaż pamiętam jak jeszcze Mag wydawał starą edycję. Jednak chyba nikt z moich znajomych nie grał w Deadlandsy, więc okazji nie było, a i chyba wtedy, na początku wieku, jakoś od systemu mnie odrzucało, tak samo jak od Dzikich Pól. Nie mówię, że to złe systemy, czy setting dziwny. Po prostu zdając sobie sprawę z braków swojej specjalistycznej wiedzy z danego okresu, wiedziałam, że ciągle będę poprawiana, za różnego rodzaju wpadki.

Stąd zapewne moje braki w przygodach na Dziwnym Zachodzie.

wtorek, 19 grudnia 2017

Ostatni Yeti

Dwa lata temu facet wyciągnął mnie na "nowe Starłorsy" i w tym roku nie było inaczej. Po seansie spodziewałam się sporo załamek fabularnych i dziur. I cóż...

sobota, 16 grudnia 2017

Dark Heresy - raport z sesji

Z racji, że jednak od czasu do czasu zdarza nam mi się jednak spotkać ze znajomymi i zagrać w jakąś sesję, więc może by tak w ramach upamiętnienia tego historycznego faktu, spisać jakiś raport. No i przyda się, do pamiętania, co się działo na poprzedniej sesji, jakby znowu kolejne spotkanie przesunęło nam się o kilka miesięcy.

wtorek, 12 grudnia 2017

Cyberpunkowe kino

W tym roku w kinie pojawiły się aż dwa filmy w klimacie cyberpunka. Oba bazują na znanych i kultowych markach. Z tym, że jeden jest pierwszą adaptacją aktorską, a drugi jakby kontynuacją kultowego już filmu. Niby różni je wszystko, a przecież można znaleźć w nich pewne podobieństwa.


sobota, 9 grudnia 2017

Scythe - spostrzeżeń słów kilka

Cykl ilustracji Pana Jakuba Różalskiego przedstawiający alternatywny"Świat 1920+" zna prawie każdy, a przynajmniej kojarzy. Są to ilustracje jednocześnie piękne, realistyczne pomimo mało szczegółowej kreski, o niesamowitym wręcz klimacie. Przywodzą na myśl stare obrazy przedstawiające pejzaże i ludzi przy ich codziennych czynnościach. A ponieważ cykl cofa nas o blisko sto lat, obrazy stają się bardzo inspirujące i działające na wyobraźnię, zwłaszcza, że powiązane są blisko z historią Europy, choć tą alternatywną, Znajdziemy tu odniesienia do prawdziwych postaci (jak chociażby niedźwiedzia Wojtka), do wyglądu wojska, scenki rodzajowe.

wtorek, 5 grudnia 2017

Polona.pl

Czasem człowiek szuka starych książek. Ale takich naprawdę starych. Tak np. sprzed wojny. Albo z średniowiecza. Szkoda, że nie można po nie sięgnąć z przed internet, tylko trzeba iść do jakiejś wiekowej już biblioteki i tam starać się o pozwolenie dostania do naprawdę już wiekowych woluminów, prawda?