wtorek, 20 października 2020

Zalew erpegowych nowości

 


Powiem Wam szczerze, że liczba zapowiedzi erpegowych przytłacza. Na tyle, że przy moim ograniczonym czasie na pisanie na blogu po prostu nie wyrabiam by wam pisać o kolejnych zapowiedziach. Więc może zrobię teraz combo posta.

poniedziałek, 24 sierpnia 2020

Różnice kulturowe na podstawie mangi

Czy czytając mangę można mimochodem dowiedzieć się czegoś nt. Kraju Kwitnącej Wiśni? Dlaczego japońskie komiksy tak fascynują? Co ciekawego można znaleźć w kadrach mangi? Poniżej znajdziecie kilka moich spostrzeżeń.

sobota, 4 lipca 2020

Czarny Kod czyli coś cyberpunkowego


źródło: Stinger Press
Czarny Kod to gra zapowiedziana przez Stringer Press na III kwartał tego roku. Wydawnictwo udostępniło już wszystkie 3 warianty okładek, jakie będą dostępne na zbiórce.

piątek, 3 lipca 2020

Fenomen Witchera czyli czy dodatki będą po polsku?

Przyznam się szczerze, że w komputerowego Wiedźmina nie grałam (ale to nie jest dziwne, bo Narmo na kompie praktycznie nie gra). Książki jakoś przemęczyłam. Nie zmienia to faktu, że Witcher jest mega popularny i żyje własnym życiem, czy to się Sapkowskiemu podoba czy też nie.

środa, 1 lipca 2020

Gry fabularne dla dzieci w Nowej Fantastyce

źródło: fb Mistrza Baśni
Kolejne pokolenia fanów gier fantastyki dorastają, mają dzieci i zastanawiają się, jak swoją pasją zarazić dzieci. Cóż, od kilku lat jest to coraz łatwiejsze, bo pojawia się coraz więcej systemów dedykowanych właśnie dzieciom.


wtorek, 30 czerwca 2020

Warhammer 4ed w natarciu

Copernicus chyba nie podał tej informacji oficjalnie, ale wszystko wskazuje na to, że nakład podręcznika głównego do Warhammera 4ed skończył się u wydawcy (nie ma go w sklepiku Copernicusa ani Rebela). Znaczy to chyba, że system cieszy się niejaką popularnością. I dziś słów kilka o dodatkach.

wtorek, 23 czerwca 2020

Aktualizacja na blogu

Tym razem coś z innej beczki. Po lewej macie krótki wypis tego co zostało zapowiedziane przez poszczególne wydawnictwa. Być może jeszcze zmieni się forma tej rozpiski. Ale plan jest taki by były tu wszystkie zapowiedziane tytuły, by można było szybko sprawdzić co nas czeka. Wiadomo, że pandemia i inne klęski żywiołowe albo i polityczne mogą pokrzyżować te plany, ale puki co są aktualne.

P.S. Jak coś, to proszę pisać w komentarzu co przegapiłam.

wtorek, 16 czerwca 2020

Erpegowe szaleństwo - Adepci! i Zombie Chopper

Ostatnio mamy totalne erpegowe szaleństwo. Co chwilę  wychodzi jakiś nowy system, kolejne zapowiedzi, nic tylko się cieszyć i grać, choć pytanie skąd wziąć czas na to wszystko.

środa, 20 maja 2020

Heat 1-4 recenzja

Dawno nic nie pisałam o moich wypocinach na Tanuki o mangach. Tym razem mam dla was pakiet 4 recenzji dość starego tytułu czyli Heata. Jeśli ktoś śledzi tego blogi dłuższy czas, wie, że już dawno chciałam przeczytać ten tytuł. To mi się udało, jednak za pierwszym razem nie pisałam recenzji każdego kolejnego tomu. Tym razem postanowiłam odświeżyć sobie tę mangę i przy okazji zrecenzować każdy z tomów. Z tego wynikło to, że macie teraz możliwość poczytać już 4 moje recenzje.

Heat 1
Heat 2
Heat 3
Heat 4

niedziela, 17 maja 2020

Sesje on-line

Przyszły takie czasy, że Narmo zaczęła grać w erpegi przez internet. Czy jak czasy się zmienią, to przestanę? Nie wiem. Wszystko zależy od ekipy.


poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Życzenia a rzeczywistość

Człowiek miewa tak, że coś planuje, a rzeczywistość wystawia środkowy palec. Tak właśnie ze mną bywa. Miało być fajnie, a wyszło jak zwykle. Cóż, plus tego jest taki, że skoro moi gracze i tak siedzą w domu, to możemy się umówić na granie chociażby online. Dzięki temu mam na koncie dwie kilkugodzinne sesje.

sobota, 18 stycznia 2020

Na dobry początek roku

Ostatni rok to jakaś masakra pod względem ilości postów jakie z siebie wyplułam tu na blogu. Cóż, 60 postów oznacza, że średnio przynajmniej raz w tygodniu mogliście coś ode mnie przeczytać. Wiem, że zwykle były to posty informacyjne, ale jednak aktywność na blogu spora.