wtorek, 30 czerwca 2020

Warhammer 4ed w natarciu

Copernicus chyba nie podał tej informacji oficjalnie, ale wszystko wskazuje na to, że nakład podręcznika głównego do Warhammera 4ed skończył się u wydawcy (nie ma go w sklepiku Copernicusa ani Rebela). Znaczy to chyba, że system cieszy się niejaką popularnością. I dziś słów kilka o dodatkach.Otóż jakiś czas temu Copernicus Corporation dał nam rozpiskę (bez dat, bo wiadomo, Covid-19 itp.) w jakiej kolejności będzie wydawać kolejne dodatki do tego systemu. Oczywiście było to już na tyle dawno temu, że część zdążyli wydać. Tzn. wydali darmowe pdfy, więc teraz pozostaje nam czekać na dodatki drukowane.


Przygody w Reiklandzie i Noc Krwi są już dostępne pod tym linkiem. Dodatkowo znajdziecie tam kartę postaci, erratę do Podręcznika głównego i karty stanów.

Jak widać, z rozpiski wynika, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać Startera. Z tego co widziałam u różnych takich w internecie, rzecz zapowiada się naprawdę fajnie. Fajne kostki, skrót zasad, karty postaci (te gotowe postacie to w ogóle są śliczne (sic!)), przewodnik po Ubersreik, przygoda, skrót zasad, żetony i jakieś pierdółki. Jednym słowem: DUŻO! I w solidnym pudełku. Warto się zainteresować, nawet jak się ma już podstawkę.

Do tego również przygoda w Ubersreik. Pytanie tylko czy drukowana czy w pdf, jak Noc Krwi.

Zaraz po starterze ma się pojawić również Ekran Mistrza Gry. Nie wiem ile osób używa ekranów. W sumie ja nigdy nie miałam, nie używałam i nie wiem czy są przydatne. Chociaż pewnie skrót zasad i jakiś mikrozasad, cenniki, to zawsze warto mieć pod ręką.

Reszta pewnie wyjdzie dopiero w przyszłym roku, jak szacuję.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza