środa, 1 lipca 2020

Gry fabularne dla dzieci w Nowej Fantastyce

źródło: fb Mistrza Baśni
Kolejne pokolenia fanów gier fantastyki dorastają, mają dzieci i zastanawiają się, jak swoją pasją zarazić dzieci. Cóż, od kilku lat jest to coraz łatwiejsze, bo pojawia się coraz więcej systemów dedykowanych właśnie dzieciom.


Z całej tej masy przeczytałam tylko Jagodowy Las. Nie zmienia to jednak faktu, że jest ich coraz więcej, i są coraz ciekawsze. Najlepszym przykładem są Adepci!, którzy wciąż walczą na wspieram.to o kolejne progi. Jeden system mechaniczny, a światów kilka. Dla dzieciaków świetna sprawa, bo nie muszą uczyć się nowych zasad przechodząc na nową konwencję.

Ale w sumie to miało być nie o tym...

źródło: fb Mistrza Baśni
Nowa Fantastyka ostatnio ma tendencję do zamieszczania na swoich łamach scenariuszy do gier fabularnych. Co prawda nie co miesiąc i nie do jednego tylko, ale o erpegach w ten sposób może się dowiedzieć szersze grono osób. A i że brak na naszym rynku drukowanego czasopisma dedykowanego wyłącznie grom, to i taki akcent jest mile widziany. Tym razem na łamach lipcowej Nowej Fantastyki znajdziecie dwa scenariusze dla dzieci - do Mistrza Baśni i Jagodowego Lasu oraz artykuł czym są gry fabularne dla dzieci. Sumarycznie aż 10 stron.

Chociaż jak się tak przyjrzeć, to znajdzie się tu i więcej ciekawych rzeczy dla erpegowców.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza