wtorek, 26 marca 2013

O mangach słów kilka

Był taki czas, że czytałam wszystkie wydawane na rynku mangi i to na bieżąco. Wbrew pozorom nie miało to nic wspólnego ze stanem mojego portfela. Po prostu nasza "paczka" mangi lubiła i każdy kupował coś innego. A że Narmo pochłaniała równie chętnie książki, co komiksy, to jej było to na rękę.

sobota, 23 marca 2013

Scenariusz: Powrót do Katedry Szkarłatnych Witraży cz.3

Przyszedł czas na ostatnią część scenariusza, który może stać się ciekawym początkiem kampanii. Poprzednią część autorstwa Furiatha znajdziecie tutaj i dobrze radzę się najpierw z nią zapoznać. Przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowych wątków i ujawnienie nowych. Jak zareagują gracze? To już tylko od nich zależy :)

poniedziałek, 18 marca 2013

Gram w Warhammera

Gram w Warhammera. Jestem graczem. Gramy w drugą edycję, a styczność miałam tylko z pierwszą. Co z tego wynika?

Jestem leniwym graczem. Nie przeczytałam podręcznika, nie wiem jakie są równice między edycjami (chyba coś z Chaosem było), nie zapoznałam się z mechaniką. Z tą ostatnią zapoznał nas MG na pierwszej sesji przy okazji walki. Postanowiłam też zmienić swój kanon postaci ustanowiony lata temu - nie gram najemnikiem/gladiatorem, gram hieną cmentarną i co najlepsze idzie mi to całkiem nieźle. Moja postać nie ma nadal spisanej historii. Ba! nie mam nawet jej wymyślonej. Nie zmienia to jednak faktu, że Bianka już zarysowała swoje charakterystyczne cechy osobowości.

środa, 13 marca 2013

Scenariusz: Powrót do Katedry Szkarłatnych Witraży cz.2

Jakiś czas temu wrzucałam pierwszą część scenariusza, w której mogliście znaleźć Wstęp i Interludium do kampanii, która obrosła już trochę legendą. Pewnie niejedna osoba czytała swego czasu nasze raporty z sesji. Lecz przyszedł czas udostępnić Wam tekst Furiatha (sic!), na podstawie którego nasza kampania wyrosła na tak epicką. Ostatnią część postaram się wrzucić tak szybko jak to tylko będzie możliwe.


wtorek, 5 marca 2013

Ciężkie Życie Wybrańca Przodków 2

Tym razem z okazji 10188 wyświetleń nowy odcinek o przygodach pewnego Wybrańca Przodków.


PS. Wiem, że kot wygląda jak wiewiórka (tak, to kot), ale nie umiem ich rysować :P

niedziela, 3 marca 2013

Program do tworzenia BN

Dla Mistrzów Gry mam mały prezent - program do szybkiego tworzenia Bohaterów Niezależnych do Klanarchii. Mamy tu do wyboru kilka opcji, które pozwolą na konkretniejsze wykreowanie bohatera, a przy okazji również przegląd profesji, które nie są na tyle specjalistyczne, by być ciekawe dla gracza (powiedzmy, że tak uznał Furiath :) ), a jednocześnie z pewnością występują w świecie.