poniedziałek, 10 czerwca 2019

Przedsprzedaż Warhammer 4ed

źródło: Copernicus Corp.
Dziś zaczęła się przedsprzedaż podręcznika głównego do Warhammera 4ed i potrwa do końca sierpnia. Wysyłka podręcznika planowana jest na październik/listopad.

Podręcznik kosztuje w podstawowej wersji w przedsprzedaży 199zł. Z jednej strony to praktycznie 2x tyle co za 2ed, jednak 4ed bezie miała blisko 100 stron więcej, również w kolorze, twardej oprawie i szyta.

Podczas przedsprzedaży do podręcznika dodane będą bezpłatnie:
* PDF podręcznika podstawowego WFRP 4 ed. (wysyłka – wrzesień 2019)
* PDF z unikatowymi “Karty Stanów”. (wysyłka – wrzesień 2019)

* PDF „Buildings of the Reikland” w wersji PL. (wysyłka – do końca 2019)

Powyższe terminy są orientacyjne.

źródło: Copernicus Corp.
Dostępna jeszcze jest wersja kolekcjonerska z okładką oprawioną w ekologiczna skórę, ze złoconymi kartkami i zapakowane w pudełko. Dodatkowo jeszcze każdy podręcznik będzie posiadał swój własny, indywidualny numer. Ta przyjemność kosztować nas będzie, bagatela, 399zł.

Osobiście spodziewałam się ceny podstawki podobnej do podręcznika do Witchera (159zł). Ponoć oficjalnie podręczniki do 2ed. nie będą kanoniczne, jednak wydawcy 4ed. zarzekają się, że nie będą powielać podręczników. Cóż zobaczymy jak wyjdzie. Na razie ponownie czytam podstawkę do 2ed. I robię notatki. Wszystkie pomysły, które przychodzą mi do głowy podczas lektury notuję. Także jak kiedyś przyjdzie mi poprowadzić ten system, to powinno być prościej coś wymyślić.

Dodatkowo mam dla was bonusik w postaci karty postaci do 4ed. Już po niej widać, że system mocno zmienił się mechanicznie w stosunku do 2ed. Według mnie w niektórych miejscach na lepsze. Bo inspirację starymi edycjami widać na pierwszy rzut oka. Jednak w końcu mechanika została częściowo uproszczona i przez to powinna być strawniejsza do nowego pokolenia erpegowców.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza